ZAPOWIADA SIĘ POGODNY I SŁONECZNY WRZESIEŃ.

Zgodnie z naszymi prognozami koniec miesiąca sierpnia przyniósł nam deszczową i pochmurną aurę. W rzeczywistości cały miesiąc okazał się bardzo zimny w stosunku do lat poprzednich. Natomiast wrzesień przywitał nas z pogodną i w większości kraju słoneczna aurą, która poprawi wreszcie nasze nastroje. Więcej też czasu będziemy mogli spędzać na dworze. Ze wstępnych analiz modeli numerycznych wynika, że z pewnością we wrześniu, przez większość czasu, możemy spodziewać się pogodnej, aczkolwiek chłodniejszej  aury, jednak nie wyklucza się, że temperatury powinny utrzymać się w przedziale 18°C/26°C w zależności od dnia i regionu. Wszystko i tak będzie zależne od cyrkulacji powietrza na kontynencie europejskim i napływu ciepłych lub zimnych mas powietrza do naszego kraju. Aktualnie mówi się także o możliwości wystąpienia we wrześniu jeszcze wysokich temperatur do 30°C, ale jak będzie faktycznie zobaczymy sami.
 
Co zatem czeka nas w pierwszym tygodniu września ?
Przez pierwsze 5 dni dominować będą układy wysokiego ciśnienia nad naszym krajem, Europą zachodnią i środkową, Dzięki temu będzie występować zachmurzenie małe i umiarkowane z rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba. Jeżeli w tym okresie będą miały występować opady deszczu to tylko przelotnie z niewielką ilością opadu. Natomiast ostatnie dwa dni prognozy, to dominacja układów niskiego ciśnienia nad naszym krajem. Sprowadzą one duże i całkowite zachmurzenie oraz przejściowe umiarkowane, miejscami intensywne opady deszczu, a także możliwe będą wówczas burze. Do naszego kraju przez cały czas napływać będą chłodne i wilgotne masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego, transportowane przez północne rejony naszego kontynentu. To spowoduje też, że będziemy mieli dość dużą zawartość wilgoci, co przełoży się na częste formowanie się mgieł i zamgleń. Szczególna tutaj uwaga dla kierowców o zachowanie ostrożności. Napływ chłodnych mas powietrza dodatkowo przełoży się nie tylko na dużą wilgotność, ale także na temperatury powietrza, które w ciągu dnia będą utrzymywać się maksymalnie w przedziale początkowo 20°C/24°C, w kolejnych dniach 14°C/20°C, a w nocy 7°C/12°C. Należy też pamiętać, że podczas długiego nasłonecznienia temperatury w dzień mogą być nieznacznie wyższe od prognozowanych, a w nocy, z racji długotrwałych rozpogodzeń nieznacznie niższe. Przy długotrwałych rozpogodzeniach, nad ranem zobaczymy także nie raz szron na trawie, pojazdach itd., co jest oznaką zbliżania się do okresu jesiennego.
 
Zapowiada się pogodny i słoneczny wrzesień
 
Tabela z prognozą pogody w dniach od 02.09.2021r. do 08.09.2021r.
 
Wiatr będzie wiać zmiennie w zależności od regionu kraju, w większości słabo i umiarkowanie, miejscami silnie, z kierunków cały czas zmiennych, początkowo północnych i zachodnich, a następnie południowo-wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie na zmianę najpierw spadać, a następnie rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie cały czas korzystna, dopiero pod koniec prognozy zmieni się w niekorzystną.
 
Jak faktycznie będzie wyglądać wyżej opisana sytuacja pogodowa w każdym dniu tygodnia ?
To wszystko znajdą Państwo w naszych opisowych prognozach codziennych, w których publikujemy pełne informacje na ten temat. Przypominamy też, że zbliża się powoli okres jesieni, w którym jak zawsze będą występować zagrożenia meteorologiczne, które mogą otrzymywać Państwo bezpośrednio na swój telefon komórkowy lub tablet. W takim przypadku wystarczy pobrać naszą darmową aplikację mobilną i wykupić do niej abonament na wybrany obszar kraju lub miejscowość. Dzięki naszemu stałemu 24h monitoringowi pogodowemu otrzymasz ostrzeżenia z dużym wyprzedzeniem. Już wiele osób oraz firm, a także instytucji korzysta z naszej aplikacji oraz prognoz ostrzegawczych. Dzięki nim ochronisz życie i mienie swoje oraz swojej rodziny.
 

Dodaj komentarz