OPADY DESZCZU I BURZE PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ.

Koniec miesiąca sierpnia to w większości deszczowa i pochmurna aura, która nie będzie napawać optymizmem. Przyniesie nam także umiarkowane i intensywne opady deszczu oraz burze. Do tego musimy liczyć się ze sporym ochłodzeniem, a to wszystko za sprawą płytkich układów niskiego ciśnienia i chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczać się nad naszym krajem oraz całą Europą środkową.
 
Przez cały tydzień dominować ma pochmurna aura z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu o charakterze na zmianę przelotnym i ciągłym. Występujące opady będą także o zmiennym natężeniu w większości słabym, miejscami jednak umiarkowanym i intensywnym. Opadom mogą towarzyszyć burze lub pojedyncze wyładowania. Do kraju napływać będą chłodne masy powietrza z północy naszego kontynentu, przez co temperatury powietrza w ciągu dnia i nocy nie będą za wysokie, a wieczorami oraz w nocy, a także o porankach trzeba będzie cieplej się ubierać.
 
Opady deszczu i burze przez cały tydzień
 
Tabela z prognozą pogody w dniach od 26.08.2021r. do 01.09.2021r.
 
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silny, a podczas burz silny i porywisty, z kierunków cały czas zmiennych, początkowo zachodnich i południowo-zachodnich, w kolejnych dniach także północnych i wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie na zmianę najpierw rosnąć, a następnie spadać. Sytuacja biometeorologiczna będzie cały czas niekorzystna, chwilami i miejscami tylko może być obojętna.
 
Pogoda zmieni się dopiero pod koniec miesiąca, kiedy układy niskiego ciśnienia zaczną odsuwać się na wschód, a od zachodu nasuną się układy wysokiego ciśnienia, które na początku września mają przejąć dominację i sprowadzić pogodną słoneczną aurę. Niestety rok szkolny 1 września ma zacząć się z pochmurną i deszczową aurą (chociaż jeszcze może się to zmienić z uwagi na daleki termin), jednak jeżeli się potwierdzi, to od środy wieczora mieszkańcy zachodniej części naszego kraju będą mogli liczyć na poprawę pogody.
 
Zapraszamy do czytania naszych prognoz codziennych, w których publikujemy pełne sprawdzające się prognozy pogody, a jeżeli chcą Państwo być powiadamiani na czas o zagrożeniach zapraszamy do pobrania naszej darmowej aplikacji mobilnej i zakupu do niej abonamentu. Dzięki naszym ostrzeżeniom o zagrożeniach pogodowych nie będą musieli Państwo cały czas samemu kontrolować, kiedy mają występować zagrożenia. My poinformujemy Państwa z dużym wyprzedzeniem. Już wiele osób indywidualnych oraz firm, a także instytucji zaufało nam i korzysta z naszej aplikacji oraz prognoz ostrzegawczych, które sprawdzają się zawsze w ponad 94%.
 

Dodaj komentarz