CZY TO KONIEC LATA. KOLEJNY TYDZIEŃ SIERPNIA Z CHŁODNĄ I ZMIENNĄ AURĄ.

W tym roku sierpień stał się najchłodniejszym miesiącem tego lata. Poza chwilami ciepła i występowania miejscami wysokich temperatur, w większości nad naszym krajem przemieszczają się cały czas chłodne fronty atmosferyczne, które sprowadzają nam ochłodzenie i opady deszczu oraz burze.
W tym tygodniu dominację w pogodzie nad naszym krajem w większości przejmą układy wysokiego ciśnienia. Dzięki nim najbliższy tydzień, co widać na załączonej prognozie, będzie spokojny, jednak zapowiada się on ze zmiennym zachmurzeniem (małym, umiarkowanym i dużym, momentami całkowitym) oraz przelotnymi opadami deszczu. Burze, jeżeli w ogóle będą się pojawiać, nie powinny stanowić większego zagrożenia, dopiero pod koniec prognozy ich siła może wzrosnąć, szczególnie w południowo-wschodnich województwach gdzie mają występować.
Czy to koniec lata. Kolejny tydzień sierpnia z chłodną i zmienną aurą
Natomiast dla odpoczywających szczególnie nad morzem (wzdłuż wybrzeża), a także w pasie północnym, aura nie będzie korzystna ponieważ tam będzie najczęściej deszczowo i wietrznie. Temperatury w pasie wybrzeża będą dość niskie bo maksymalnie w ciągu dnia wyniosą od 16°C do 19°C. Natomiast na pozostałym obszarze kraju, najcieplej będzie w pasie centralnym i południowym. W tej części kraju będzie też więcej słońca. Do tego często niekorzystny biomet nie będzie nas napawać optymizmem do pracy i działania.
Zapraszamy do czytania naszych prognoz codziennych w których codziennie publikujemy pełne sprawdzające się prognozy pogody, a jeżeli chcą Państwo być powiadamiani na czas o zagrożeniach zapraszamy do pobrania naszej aplikacji bez reklam i zakupu abonamentu. Dzięki naszym ostrzeżeniom o zagrożeniach pogodowych możesz ochronić swoje życie oraz własne mienie.

Dodaj komentarz