WRACA LETNIA I UPALNA POGODA.

Jak wcześniej pisaliśmy we wrześniu czeka nas cały czas pogodna i słoneczna aura, a ci co dopiero wybierają się na urlop lub biorą wolne, będą z tego powodu bardzo zadowoleni. Warto też w tym okresie spędzać dużo czasu na powietrzu w promieniach wrześniowego słońca.
 
Kolejny tydzień przyniesie nam spore ocieplenie w kraju, a to za sprawą napływu ciepłych mas powietrza z południa naszego kontynentu. Początkowo przez większość czasu, a przez cały tydzień na wschodzie i południu kraju dominować będą układy wysokiego ciśnienia, a najbardziej ten, który będzie stacjonować w rejonie Ukrainy, Rosji i Białorusi. Natomiast w weekend od północnego zachodu nasunie się nad Polskę układ niskiego ciśnienia, który sprowadzi opady deszczu i burze. Opadów i burz należy spodziewać się głównie w zachodniej i północnej części kraju, tam one mają być najsilniejsze. Dopiero z soboty na niedzielę i w niedziele oraz w poniedziałek opady pojawić się mają także w centralnej i wschodniej oraz miejscami południowej części kraju, będą wówczas w większości słabe i przelotne. Po opadach deszczu, szczególnie w nocy i nad ranem będą formować się mgły i zamglenia.
 
Zapowiada się pogodny i słoneczny wrzesień
 
Tabela z prognozą pogody w dniach od 07.09.2021r. do 13.09.2021r.
 
Napływ ciepłych mas powietrza z południa kontynentu spowoduje, że wróci na chwile upalna pogoda z temperaturami powietrza w dzień do 26°C/29°C co pokazuje powyższa tabela z prognozą. Nie wyklucza się, że z racji nasłonecznienia temperatury będą nieznacznie wyższe do 30°C. Noce też nie będą zimnie jak ostatnio, jednak minimalna temperatura wyniesie od 10°C do 16°C. Miejscami z racji dłuższych rozpogodzeń może być nieznacznie niższa.
 
Wiatr będzie wiać w większości słabo i umiarkowanie, miejscami silnie, z kierunków zmiennych, głównie południowych. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać, dopiero pod sam koniec prognozy ma nieznacznie wzrosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie cały czas korzystna, dopiero pod koniec prognozy zmieni się w obojętną, miejscami niekorzystną. Taka gorąca aura ma potrwać tylko do 14 września, ponieważ modele zwiastują od tego dnia kolejne ochłodzenie.
 
Pełne informacje na temat tego co będzie się działo w pogodzie każdego dnia znajdą Państwo w naszych opisowych prognozach codziennych, w których publikujemy pełne informacje na ten temat.
 
Przed okresem jesienno-zimowym mogą także Państwo pobrać naszą darmową aplikację mobilną i wykupić do niej abonament na wybrany obszar kraju lub miejscowość, dzięki czemu na swój telefon lub tablet otrzymacie z wyprzedzeniem sprawdzone informacje o ważnych zagrożeniach pogodowych.
 

Dodaj komentarz