NADCHODZI DESZCZOWA JESIEŃ, DO TEGO Z OCHŁODZENIEM.

Jak zapowiadaliśmy, upalna i słoneczna aura dobiegła końca. Dominacja przemieszczających się nad naszym krajem płytkich ośrodków niskiego ciśnienia w najbliższym czasie spowoduje, że przez kilka dni będziemy mieli pochmurną i deszczową aurę. W poprzednim roku o tej porze 15 września, co pokazuje poniższa prognoza archiwalna, dominowała pogodna i bardzo ciepła aura z temperaturami do 28°C/30°C. Kolejne dni miały niewielką tendencję spadkową i temperatury przynajmniej do kalendarzowej jesieni 23 września 2020 utrzymywały się na poziomie 23°C/27°C z pogodną i słoneczną cały czas aurą.
 
Nadchodzi deszczowa jesień w porównaniu do roku ubiegłego
 
W tym roku od 15 września pogoda będzie pochmurna z umiarkowanymi i miejscami intensywnymi opadami deszczu oraz burzami. Najwięcej opadów i burz należy spodziewać się początkowo w zachodniej i północnej części kraju, a następnie w kolejnych dniach w południowych, południowo-wschodnich i wschodnich rejonach kraju. Dodatkowo duża wilgotność będzie powodować, że w nocy i nad ranem będą formować się mgły oraz zamglenia.
 
Nadchodzi deszczowa jesień
 
Prognoza pogody w dniach od 15.09.2021r. do 21.09.2021r.
 
Początkowo jeszcze temperatury będą na poziomie powyżej 20°C, w przedziale 22°C/26°C jednak każdego następnego dnia będą powoli spadać w dół. Nie wyklucza się, że po 19 września pojawią się pierwsze przygruntowe przymrozki. Wiatr będzie wiać w słabo i umiarkowanie, w porywach silnie, z kierunków zmiennych, początkowo jeszcze południowych, a następnie północnych. Chłodny wiatr z północy może potęgować uczucie zimna. W takim przypadku temperatury odczuwalne będą nieznacznie niższe, warto zacząć cieplej się ubierać. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać, a w drugiej części prognozy zacznie rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie cały czas niekorzystna, miejscami obojętna. Na poprawę pogody mogą liczyć mieszkańcy zachodnich regionów kraju, ale dopiero pod sam koniec prognozy, kiedy od zachodu nad ten rejon nasunie się układ wysokiego ciśnienia sprowadzając lepszą aurę.
 
Zapraszamy do naszych opisowych prognozach codziennych, w których publikujemy pełne informacje o pogodzie każdego dnia.
 
Dodatkowo można pobrać naszą darmową aplikację mobilną i wykupić do niej abonament na wybrany obszar kraju lub miejscowość, dzięki temu na swój telefon lub tablet otrzymasz sprawdzone informacje o ważnych zagrożeniach meteorologicznych.
 

Dodaj komentarz