PO OCHŁODZENIU WRÓCI JESZCZE CIEPŁA AURA

W połowie września pogoda zafundowała nam spore ochłodzenie i pochmurną oraz deszczową aurę, jednak już w ten weekend ma wrócić na krótki czas pogodna, miejscami słoneczna aura. Sprawcą tego ma być rozległy układ niskiego ciśnienia znad północno zachodniej części naszego kontynentu, dzięki któremu do kraju napływać będą ciepłe masy powietrza pochodzenia polarnomorskiego z rejonu środkowego Atlantyku. Dodatkowo spora dawka słońca, za sprawą układów wyżowych nad krajem, pomimo małego i umiarkowanego zachmurzenia także spowoduje, że temperatury wreszcie podskoczą do góry.
 
Poniższe modele z ogimet.com pokazują układ baryczny w sobotę 25.09.2021r., niedziele 26.09.2021r. i poniedziałek 27.09.2021r.
 
2021092200H084 EU00 SFC
2021092200H108 EU00 SFC
2021092200H132 EU00 SFC
Zanim jednak wróci ciepła aura, w środę 22.09.2021r., czwartek 23.09.2021r. i piątek 24.09.2021r. czeka nas jeszcze chłodna oraz pochmurna aura ze słabymi, miejscami, szczególnie na południu oraz północy, umiarkowanymi opadami deszczu. To wszystko będzie się dziać za sprawą początkowo płytkiego wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który ma się wytworzyć w rejonie Danii oraz Szwecji, a następnie przemieścić nad naszym krajem w kierunku dalej na południe. Obrazuje to poniższy model z ogimet.com.
 
Sytuacja baryczna nad kontynentem Europejskim 22 września 2021r.
Natomiast w kolejnych dniach tj. w czwartek i piątek będzie to dominacja rozległego ośrodka niskiego ciśnienia znad Skandynawii i państw Bałtyckich, co także obrazuje kolejny poniższy model z ogimet.com.
 
Sytuacja baryczna nad kontynentem Europejskim 24 września 2021r.
Omawiany niż swoim zasięgiem będzie obejmować cały kraj, jednak największych opadów należy się spodziewać tylko w północnych i północno wschodnich rejonach kraju. Opadom deszczu dodatkowo mogą towarzyszyć burze lub pojedyncze wyładowania. Z uwagi na bardzo dużą wilgotność, w wielu rejonach kraju będą formować się mgły i zamglenia, szczególnie nocami i nad ranem.
 
Po ochłodzeniu wróci jeszcze ciepła aura
 
Prognoza pogody w dniach od 22.09.2021r. do 28.09.2021r.
 
W środę temperatury będą jeszcze znacznie poniżej 20°C, natomiast w kolejnych dniach powoli będą się podnosić, żeby w niedzielę, a nawet w poniedziałek wynieść w przedziale 22°C/25°C, pomimo, że nasz model prognozuje nieznacznie wyższe temperatury. Natomiast od następnego poniedziałku pogoda zacznie się chmurzyć, ale pomimo nieznacznego spadku, temperatury dalej będą na poziomie i w okolicy 20°C. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, w porywach silnie, a podczas burz porywiście z kierunków zmiennych, początkowo jeszcze północnych, następnie zachodnich, a pod koniec terminu wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne będzie początkowo spadać, następnie nieznacznie wzrośnie i po tym znowu będzie spadać. Sytuacja biometeorologiczna będzie początkowo niekorzystna, następnie zmieni się w obojętną, a w dniach pogodnej aury w korzystną.
 
Zapraszamy do czytania naszych codziennych prognoz opisowych, w których profesjonalni meteorolodzy przedstawiają rzetelne pełne informacje co będzie się działo w pogodzie każdego dnia, nie robiąc z tego sensacji.
 
Niestety ci co pisali ostatnio w sieci o Armagedonach, że pod koniec września zasypie nas tu śniegiem niestety będą musieli obejść się ze smakiem. Nie będziemy podawać tutaj linków do takich stron, żeby ich nie promować. Kto chce to wygoogluje je sobie samemu w wyszukiwarce oraz w mediach społecznościowych.
 
My natomiast utrzymujemy nadal, że pogodne aury jeszcze zobaczymy tej jesieni nie raz “bez śniegu”. Jeżeli chodzi o śnieg, to już występują niewielkie opady śniegu w wysokich partiach gór Karpat co można zobaczyć na załączonych zdjęciach oraz w profilu Meteoprognoza.pl na twitter.com. Do tego na początku października może pojawić się trochę więcej śniegu w tym rejonie gór, ale nie będzie to śnieżny Armagedon.
 
Czerwone Wierchy fot. Róża Tokarska
21.09.2021r. – Czerwone Wierchy fot. Róża Tokarska.
 
Rysy - fot. Łukasz Adamczyk
21.09.2021r. – Rysy – fot. Łukasz Adamczyk
 
Jak można też zauważyć, tendencja zachowania się aktualnej pogody jest podobna do poprzednich okresów, pomimo występowania niewielkich przesunięć i zmian, a także występowania znacznych ochłodzeń, w takim przypadku można powiedzieć śmiało, że nie powinniśmy zanotować większych anomalii pogodowych w tym okresie czasowym. Natomiast co będzie w zimie? wielu z pewnością zapyta, jaka będzie, na to odpowie tylko wróżka, bo my dopiero w kolejnych prognozach gdy będzie miała się zaczynać.
 
Zapraszamy do korzystania z naszej darmowej aplikacji mobilnej. Dzięki naszej aplikacji i wybranemu abonamentowi otrzymasz ostrzeżenia o zagrożeniach meteorologicznych na swój Telefon lub Tablet. Docelowo w aplikacji pojawią się także nasze prognozy pogody oraz nasze modele graficzne, dzięki którym sprawdzalność naszych prognoz jest tak wysoka.
 
Dostępne są także profesjonalne prognozy ostrzegawcze, a jeżeli jesteś zainteresowany inną formą prognozowania napisz do nas wiadomość lub skontaktuj się z naszą firmą.
 

Dodaj komentarz