ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2022 Z CHŁODNĄ AURĄ

Pomimo tego, że święta wielkanocne wypadają w tym roku w połowie kwietnia, to i tak jak w poprzednim roku będą chłodne. W czasie świąt nasz kraj będzie znajdować się pod wpływem chłodnego frontu atmosferycznego, pomiędzy układami wysokiego ciśnienia z zachodu i północy kontynentu, a układem niskiego ciśnienia ze wschodu znad Rosji.
Pogoda w niedzielę – Wielkanoc 17.04.2022r:
W niedziele Polska będzie prawdopodobnie podzielona na dwie strefy. Od centrum na wschód dominować będzie pochmurna i deszczowa aura, podczas której będą występować słabe lub niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach mozliwy niewielki śnieg, a od centrum na zachód będzie pogodna i słoneczna aura. Temperatura maksymalna powietrza w dzień ma wynieść od 4°C/6°C na wschodzie do 10°C/12°C na zachodzie, w wyższych partiach gór -1°C/3°C. Noc będzie chłodna z miejscowymi przymrozkami od -1°C do 2°C. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, w porywach silnie, potęgując uczucie chłodu z kierunków zmiennych przeważnie północnych. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać. Biomet niekorzystny do obojętnego.
Święta Wielkanocne 2022 z chłodną aurą.
Wielkanoc 2022
Pogoda w poniedziałek 18.04.2022r.:

Śmigus-Dyngus przywita nas częściowo pochmurną aurą i słabym deszczem oraz deszczem ze śniegiem na wschodzie, częściowo w centrum i na południu kraju, a w górach Karpatach może popadać niewielki śnieg, na pozostałym obszarze będzie pogodna aura z małym i umiarkowanym zachmurzeniem lub bezchmurnym niebem. Temperatura maksymalna powietrza w dzień wyniesie od 4°C/6°C na północnym wschodzie do 6°C/8°C na pozostałym obszarze, jedynie na krańcach zachodnich wyniesie 9°C/11°C, w górach -1°C/3°C. W nocy temperatury spadną minimalnie od 0°C/1°C na południu oraz -2°C/0°C w górach do 4°C/5°C w pasie centralnym i północnym, będzie cieplej niż poprzedniej nocy. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, w porywach silnie z kierunków zmiennych, przeważnie wschodnich. Ciśnienie będzie spadać. Biomet niekorzystny.

Śmigus Dyngus 2022
Więcej informacji znajdziecie państwo jak zawsze w naszych codziennych prognozach opisowych pogody, w których przedstawiamy rzetelne pełne informacje co będzie się działo w pogodzie każdego dnia.
Ostrzeżenia pogodowe na telefon i tablet

Dodaj komentarz