*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 04-08-2021, godz. 7:00 do 04-08-2021, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Pogoda w Polsce będzie kształtowana przez chłodny strumień polarno-morskiej masy powietrza o dosyć chwiejnej równowadze termodynamicznej, z adwekcją postępującą z zachodnich rejonów kontynentu europejskiego. Wpływ wilgotnego powietrza na przeważającym obszarze kraju będzie sprzyjać występowaniu przelotnych opadów deszczu oraz rozproszonych komórek burzowych.

Szczegóły prognozy:

Od rana prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia narastające do dużego. W drugiej części dnia spodziewane są przelotne opady deszczu, którym miejscami może towarzyszyć lokalna, słaba burza. Temperatura powietrza w godzinach rannych wyniesie 16°C/17°C, po południu wzrośnie maksymalnie do 24°C/25°C (będzie niższa od prognozowanej przez model), wieczorem obniży się do 21°C/22°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: wilgotno i mokro. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z południowego - wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 989 hPa (1013 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie powoli maleć. Sytuacja biometeorologiczna będzie niekorzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
989 hPa 2-20 km/h --- 0 0-0,15 Lublin Śródmieście 25 °C
Lublin Wola Sławińska 24 °C
Lublin Zemborzyce 24 °C
Lublin Felin 25 °C
Lublin Rudnik 26 °C