*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 03-12-2020, godz. 19:00 do 04-12-2020, godz. 7:00

UWAGA ! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Będzie występować marznąca wilgoć oraz szron powodując śliskość na nawierzchniach dróg.

Sytuacja synoptyczna:

Pogoda w Polsce będzie kształtowana przez rozległą zatokę niskiego ciśnienia znad zachodniej, środkowej, południowej oraz północnej części kontynentu europejskiego, a także strefę pofalowanego frontu atmosferycznego. Do naszego kraju będzie napływać wilgotna masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Szczegóły prognozy:

W nocy prognozowane jest zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane wzrastające do całkowitego. Opady w wiekszości nie będa wystepować, chociaż nad ranem gdzieniegdzie miejscami może poprószyć niewielki śnieg. Miejscami będą formować się zamglenia. Temperatura powietrza w godzinach wieczornych wyniesie -3°C/-2°C, w ciągu nocy będzie utrzymywać się na tym poziomie, a nad ranem wzrośnie do -2°C/-1°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: miejscami wilgotno i ślisko (marznąca wilgoć oraz szron). Wiatr będzie wiać umiarkowanie i silnie z kierunków południowo-wschodnich. Ciśnienie atmosferyczne o północy wyniesie 986 hPa (1010 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie powoli spadać. Sytuacja biometeorologiczna będzie niekorzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Noc
986 hPa 17-24 km/h 30-50 <0,1 <0,1 Lublin Śródmieście -3 °C
Lublin Wola Sławińska -3 °C
Lublin Zemborzyce -3 °C
Lublin Felin -3 °C
Lublin Rudnik -3 °C