*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 03-03-2021, godz. 19:00 do 04-03-2021, godz. 7:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Pogoda w Polsce będzie kształtowana przez rozległy układ wyżowy znad środkowej części kontynentu europejskiego. W drugiej fazie od północnego - zachodu zacznie wkraczać zatoka niżowa ze strefą chłodnego frontu atmosferycznego. W początkowej fazie dominować będzie ciepły strumień polarno-morskiego powietrza z południowo - zachodnich rejonów Europy.

Szczegóły prognozy:

W okresie prognozy początkowo spodziewane jest zachmurzenie małe, wzrastające w ciągu nocy do dużego. Bez opadów. Temperatura powietrza w godzinach wieczornych wyniesie 3°C/4°C, w nocy będzie powoli spadać i do rana osiągnie minimalnie 1°C/2°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: sucho. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne o północy wyniesie 994 hPa (1018 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie spadać. Sytuacja biometeorologiczna będzie obojętna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Noc
994 hPa 12-24 km/h 30-47 0 0 Lublin Śródmieście 2 °C
Lublin Wola Sławińska 2 °C
Lublin Zemborzyce 2 °C
Lublin Felin 1 °C
Lublin Rudnik 1 °C