*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 19-05-2021, godz. 19:00 do 20-05-2021, godz. 7:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Pogoda w kraju kształtowana będzie przez tylną część układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Od zachodu zaznaczać będzie swój wpływ klin wyżu znad Europy Zachodniej. Z północnego-zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej, z którą związane będzie zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, miejscami burzami.

Szczegóły prognozy:

W okresie prognozy spodziewane są rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego - bez opadów. Temperatura powietrza w godzinach wieczornych wyniesie 12°C/14°C, w ciągu nocy będzie spadać i nad ranem wyniesie minimalnie 5°C/7°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: sucho, nad ranem wilgotno. Wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z kierunków północno-zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne o północy wyniesie 987 hPa (1011 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie obojętna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Noc
987 hPa 8-19 km/h 30-39 0 0 Lublin Śródmieście 7 °C
Lublin Wola Sławińska 5 °C
Lublin Zemborzyce 6 °C
Lublin Felin 6 °C
Lublin Rudnik 7 °C