*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 23-08-2017, godz. 19:00 do 24-08-2017, godz. 7:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

W ciągu dnia pogodę w naszym kraju zacznie kształtować zatoka niskiego ciśnienia, związana z niżem znad północnej części Morza Bałtyckiego, która przyniesie pogodę obfitującą w przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jednocześnie  częściowo zachodnia, a przede wszystkim południowo - zachodnia Polska znajdować się będzie na skraju rozległego wyżu, którego centrum znajdować się będzie nad krajami Beneluksu. To on zapewni w tej części naszej kraju bezdeszczową pogodę.

Szczegóły prognozy:

W nocy zachmurzenie początkowo będzie umiarkowane i duże z możliwymi tylko na poczatku niewielkimi przelotnymi opadami deszczu. W ciągu nocy zachmurzenie ustąpi do małego, a opady ustaną. Temperatura początkowo wyniesie 13°C/15°C i w ciągu nocy spadnie jeszcze do 8°C/10°C. Wiatr będzie wiał słabo do 12-18 km/h z północnego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 991 hPa (1015 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach początkowo będzie stabilne, a nad ranem nieznacznie wzrośnie. Sytuacja biometeorologiczna będzie obojętna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Noc
991 hPa 12-18 km/h 30-40 0 0-0,1 8°C/9°C 70-90% Lublin 9 °C