*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 21-09-2019, godz. 7:00 do 21-09-2019, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Na północy oraz północnym-wschodzie płytka zatoka ze strefą frontu ciepłego, związana z układem znad północno-zachodniej Rosji, na południu i południowym-zachodzie klin wyżu związany z układem znad południowo-wschodniej części Europy, który w ciągu nocy obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Adwekcja, początkowo północno-zachodnia, następnie południowa-zachodnia, cieplejszej masy powietrza polarno-morskiego o równowadze stałej. 

Szczegóły prognozy:

W ciągu dnia prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi, ciągłymi opadami deszczu w pierwszej części dnia. Temperatura powietrza w początkowej fazie prognozy będzie oscylować w granicach 8°C/9°C, po południu wzrastając maksymalnie w okolice 14°C/15°C, wieczorem obniżając się do 13°C/14°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: początkowo wilgotno, następnie sucho. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, zachodni. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 995 hPa (1019 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach nieznacznie się obniży. Sytuacja biometeorologiczna będzie obojętna.

 

 

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
995 hPa 1-25 km/h 30-39 0 0 Lublin 15 °C