*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 08-04-2020, godz. 7:00 do 08-04-2020, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Pogoda w kraju kształtowana będzie przez układ wysokiego ciśnienia znad Europy Centralnej, nad północne krańce kraju napływać będzie płytka zatoka niskiego ciśnienia ze słabo wyrażonym frontem chłodnym. Z południowego zachodu do kraju docierać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. 

Szczegóły prognozy:

W ciągu dnia prognozowana jest bezchmurna aura. Opady atmosferyczne nie są spodziewane. Temperatura powietrza w godzinach porannych wyniesie 5°C/6°C, po południu wzrastając maksymalnie w okolice 18°C/19°C, wieczorem obniżając się do 15°C/16°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: sucho. Wiatr będzie wiać słabo, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 1002 hPa (1026 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie powoli spadać. Sytuacja biometeorologiczna będzie korzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
1002 hPa 1-10 km/h --- 0 0 Lublin Śródmieście 19 °C
Lublin Wola Sławińska 18 °C
Lublin Zemborzyce 18 °C
Lublin Felin 18 °C
Lublin Rudnik 19 °C