*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 23-03-2017, godz. 7:00 do 23-03-2017, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia atmosferycznego związanego z rozległym wałem wyżowym, którego strefa będzie rozciągać się w pasie od Atlantyku aż po Rosję. Do naszego kraju będzie napływać dość wilgotna masa powietrza pochodzenia polarnego o cechach morskich, na południu i południowym - wschodzie dość ciepła, poza tym stosunkowo chłodna.

Szczegóły prognozy:

W dzień prognozowane jest umiarkowane i dość duże zachmurzenie z okresowymi, słabymi opadami deszczu. Na ogół jednak bez opadów. Temperatura powietrza w godzinach porannych będzie oscylować w granicach 5°C, po południu wzrastając maksymalnie do 8°C/9°C, wieczorem obniżając się do 7°C. Wilgotność względna powietrza osiągnie około 65-88%. Wiatr będzie wiać słabo o prędkości średniej do 10-19 km/h z północnego - wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 998 hPa (1022 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach tylko nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne będą obojętne.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
996 hPa 10-19 km/h 0 0-0,5 1°C/5°C 65-88% Lublin 9 °C