*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 21-05-2019, godz. 7:00 do 21-05-2019, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Polska będzie pod wpływem oddziaływania rozległej zatoki niskiego ciśnienia oraz układu niżowego ze strefą rozciągającą się nad zachodnią i środkową częścią kontynentu europejskiego. Napływające wilgotne, ciepłe, niestabilne powietrze pochodzenia polarno-morskiego będzie sprzyjać występowaniu opadów oraz formowaniu się zjawisk burzowych.

Szczegóły prognozy:

W ciągu dnia prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami będą pojawiać się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu, niewykluczone są również lokalne burze Temperatura powietrza w początkowej fazie prognozy będzie oscylować w granicach 15°C/16°C, po południu wzrastając maksymalnie do 17°C/18°C, wieczorem obniżając się do 15°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: w trakcie opadów okresowo wilgotno i mokro, poza tym sucho. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, od samego rana z południowego - wschodu, następnie skręcając na południowo - zachodni. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 976 hPa (1000 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie najpierw spadać, a następnie będzie rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie obojętna i niekorzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
976 hPa 4-28 km/h 30-49 0 7,14 Lublin 18 °C