*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 28-01-2020, godz. 19:00 do 29-01-2020, godz. 7:00

UWAGA ! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

W godzinach porannych miejscami spodziewany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący oblodzenia wilgotnych powierzchni dróg i chodników.

Sytuacja synoptyczna:

Pogodę w kraju kształtować będzie zatoka niskiego ciśnienia z pofalowanym frontem chłodnym związana z Niżem Islandzkim. Początkowo do kraju napływać będzie z południowego zachodu stara, ciepła masa powietrza polarnomorskiego, następnie od zachodu zmieni się adwekcja na zachodnią, chłodnego powietrza polarnomorskiego.

Szczegóły prognozy:

W nocy prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite, występować będą słabe i umiarkowane opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem możliwe są lokalne zamglenia. Temperatura powietrza w początkowej fazie prognozy wyniesie 1°C/2°C, w drugiej części nocy i nad ranem obniżając się minimalnie do około 0°C/1°C, choć lokalnie spodziewanyj jest spadek poniżej 0°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: wilgotno i mokro, rano miejscami ślisko. Wiatr umiarkowany i silny, południowo - zachodni. Ciśnienie atmosferyczne o północy wyniesie 970 hPa (994 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie nieznacznie rosło. Sytuacja biometeorologiczna będzie niekorzystna. 

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Noc
970 hPa 11-29 km/h 30-45 4,8-6,1 10,89-11,12 Lublin Śródmieście 0 °C
Lublin Wola Sławińska 0 °C
Lublin Zemborzyce 0 °C
Lublin Felin 0 °C
Lublin Rudnik 0 °C