*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 25-02-2017, godz. 7:00 do 25-02-2017, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Początkowo Polska będzie w zasięgu klina wysokiego ciśnienia związanego z mobilnym wyżem znad Europy Środkowej. Z biegiem ważności prognozy od zachodu zacznie nasuwać się zatoka niskiego ciśnienia z ciepłym frontem atmosferycznym, które będą związane z ośrodkami niżowymi, przemieszczającymi się nad Skandynawią oraz rejonem Islandii. Do naszego kraju będzie napływać dość łagodna, polarna o cechach morskich masa powietrza.

Szczegóły prognozy:

W dzień zachmurzenie umiarkowane, prognozowane są słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura powietrza nad ranem wyniesie około -1°C/0°C, następnie wzrośnie maksymalnie w godzinach popołudniowych do 2°C/3°C, a pod wieczór spadnie do -1°C/0°C. Wiatr umiarkowany i silny z kierunków zachodnich, pod wieczór skręcający do południowo-zachodniego, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie około 993 hPa (1017 hPa na poziomie morza) i będzie powoli rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie korzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
993 hPa 15-30 km/h 50-70 0-1 0 -4°C/-2°C 68-90% Lublin 3 °C