*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 25-06-2017, godz. 7:00 do 25-06-2017, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Przeważający obszar naszego kraju znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii. Jedynie rejony południowe będą w zasięgu oddziaływania strefy nieznacznie podwyższonego ciśnienia związanej z układem wysokiego ciśnienia znad Europy Zachodniej i Atlantyku. Z zachodu na wschód stopniowo przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Docierać będą do nas dość ciepłe masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Szczegóły prognozy:

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresowo, zwłaszcza pod wieczór wzrastające do dużego. Bez opadów. Temperatura powietrza w godzinach rannych oscylować będzie w granicach 15°C/17°C, po południu maksymalnie wzrośnie do 24°C/25°C, a pod wieczór obniży się do 22°C/23°C. Wilgotność względna powietrza osiągnie 50-93%. Wiatr słaby do umiarkowanego, wiejący z zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 989 hPa (1013 hPa nad poziomem morza) i w najbliższych godzinach zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, następnie przechodzące w niekorzystne.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
989 hPa 7-18 km/h 0 0 15°C/16°C 50-93% Lublin 25 °C