*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 16-01-2017, godz. 7:00 do 16-01-2017, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Polska będzie pod wpływem rozbudowującego się silnego i rozległego wału wysokiego ciśnienia ze strefą przebiegającą w pasie od Atlantyku aż po obszar Federacji Rosyjskiej. Do naszego kraju będzie napływać dość wilgotna, polarno-kontynentalna masa powietrza, objawiając się na ogół sporym zachmurzeniem oraz lokalnymi, przelotnymi opadami śniegu.

Szczegóły prognozy:

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami, oraz z niewielkimi opadami śniegu. Temperatura powietrza w godzinach porannych wyniesie około -8°C/-7°C, wzrastając maksymalnie do -4°C/-3°C, obniżając się wieczorem do -8°C/-6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z  kierunków południowo-zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 998 hPa (1022 hPa na poziomie morza) i będzie rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie korzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
998 hPa 10-15 km/h 0 0-0,2 0 -11°C/-7°C 80-90 Lublin -3 °C