*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 23-10-2017, godz. 7:00 do 23-10-2017, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Polska w ciągu doby będzie znajdować się pod wpływem układu niskiego ciśnienia, który z rejonu morza Północnego przemieści się nad nasz kraj oraz pod wpływem układu niskiego cisnienia z rejonu Wegier i Rumuni. Oba układy będą sprowadzać opady deszczu do naszego kraju, jednak największe będą występować na południowym-wschodzie. Napływać będzie od zachowu ciepła masa powietrza zwrotnikowego morskiego, a od wschodu chłodna masa powietrza polarno kontynentalnego.

Szczegóły prognozy:

W dzień zachmurzenie całkowite ze słabymi opadami deszczu o charakterze ciagłym. Temperatura powietrza w godzinach porannych będzie oscylować w granicach 7°C/8°C i utrzyma się na tym poziomie do wieczora, a pod koniec prognozy nieznacznie spadnie do 6°C/7°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: mokra. Wiatr umiarkowany wzrastający do silnego z kierunków zmiennych głównie północnych. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 986 hPa (1010 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie rosnąć. Sytuacja biometeorologiczna będzie niekorzystna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
986 hPa 15-23 km/h 30-44 0 7-10 Lublin 8 °C