*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 19-11-2019, godz. 19:00 do 20-11-2019, godz. 7:00

UWAGA ! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Prognozowany jest rozwój gęstych mgieł ograniczających widzialność poziomą poniżej 200 metrów.

Sytuacja synoptyczna:

Polska znajdzie się pomiędzy zatoką niskiego ciśnienia znad środkowo-zachodniej części Europy a rozległym układem wyżowym ulokowanym nad wschodnią częścią kontynentu europejskiego. Do naszego kraju będzie napływać dość ciepła masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Szczegóły prognozy:

W nocy początkowo prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, następnie duże i całkowite z zamgleniami oraz gęstymi mgłami. Miejscami możliwy jest opad mżawki. Temperatura powietrza przez całą noc będzie oscylować w granicach.6°C/7°C. Stan nawierzchni drogi i mostu: w mgłach i lokalnych opadach wilgotno, poza tym sucho. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo - wschodni. Ciśnienie atmosferyczne o północy wyniesie 997 hPa (1021 hPa na poziomie morza) i w kolejnych godzinach będzie stabilne. Sytuacja biometeorologiczna będzie obojętna.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Noc
996 hPa 10-21 km/h 30-40 0 <0,1 Lublin Śródmieście 6 °C
Lublin Wola Sławińska 4 °C
Lublin Zemborzyce 5 °C
Lublin Felin 5 °C
Lublin Rudnik 6 °C