*** AKTUALNE MAPY METEO NA NASZYCH STRONACH. *** |  *** ZAMÓW PROFESJONALNY MONITORING OSTRZEGAWCZY O ZGROŻENIACH SMS-em I EMAIL-em ***  | *** WAŻNE OSTRZEŻENIA METEO CZYTAJ NA WWW.METEOALARM.PL *** | *** ZAMÓW OSTRZEŻENIA ORAZ PROGNOZY POGODY ZA DARMO NA EMAIL ***
 

Prognoza pogody dla miasta Lublina
ważna od 29-04-2017, godz. 7:00 do 29-04-2017, godz. 19:00

W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY NIE PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIA GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Sytuacja synoptyczna:

Początkowo obszar naszego kraju znajdować się będzie pod wpływem przemieszczającego się za naszymi wschodnimi i północno-wschodnimi granicami aktywnego ośrodka niskiego ciśnienia. Będzie on odpowiedzialny za utrzymywanie się niemal przez cały dzień dużego zachmurzenia z towarzyszącymi zanikającymi opadami deszczu na wschodzie i północy kraju. Z biegiem godzin ciśnienie atmosferyczne będzie jednak systematycznie powoli rosnąć i większość regionów dostanie się pod oddziaływanie strefy nieco podwyższonego ciśnienia związanej z układem wysokiego ciśnienia ulokowanym nad północnymi krancami naszego kontynentu. Zalegać będą nad nami dość chłodne masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Szczegóły prognozy:

W dzień prognozowane jest duże zachmurzenie z okresowymi, słabymi opadami deszczu. Temperatura powietrza w godzinach porannych będzie oscylować w granicach 6°C, po południu wzrastając maksymalnie do 9°C, a pod wieczór obniżając się do 6°C. Wilgotność względna powietrza osiagnie 75-93%. Wiatr będzie wiać słabo, o prędkości średniej do 10-17 km/h z kierunków zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne w południe wyniesie 989 hPa (1013 hPa nad poziomem morza) i w najbliższych godzinach będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Zachmurzenie Ciśnienie Wiatr Opady Temp. p. rosy Wilgotność powietrza Temperatura
Kierunek Prędkość Porywy Śniegu Deszczu Miejscowość Dzień
989 hPa 10-17 km/h 0 0-0,7 4°C/6°C 75-93% Lublin 9 °C